Kaija õpilastööde teadufestivalil

Sel aastal, 24. ja 25. aprillil toimus Tallinnas energiakeskuses esimene õpilasteadustööde festival.

Minul, Kaija Kokkotal, õnnestus saada edasi õpilasteadustööde konkursi teise vooru ehk stendiettekannete vooru. Teise vooru pääsenuid töid oli 80 147-st, Neist 16 põhikooliõpilastelt. Minu uurimustööks oli „Mailaht-jäänukjärv”. Uurisin Ogandi külas asuvat üht mitmedest merelahest tekkinud järvekestest.

Esimesel päeval oli pinget rohkem, sest toimus tööde hindamine. Kolm žüriiliiget intervjuurisid osalejaid. Žüriiliikmed, kes hindasid, olid erinevad, vastavalt uurimuse kategooriale. Auhindamine toimus õhtul, kus esines ka Grete Paia ja trummimängijate bänd.

Teisel päeval oli üritus avatud ka rahvale, keda meelitas ligi ka Stig Rästa ja Elina Borni esinemine. Toimusid ka teadusteatrid, nt esines Rakett 69 teadusteater.

Mina küll ei saanud auhindu, kuid ma pole sellest sugugi nördinud, sest tunnustus oli juba seegi, et pääsesin edasi ja sain võimaluse oma uurimust laiema publiku ees esitleda. Samuti pakkus rõõmu, et rahvas oli siiski piisavalt uudishimulik, et minu ekspoditsiooniga tutvuda. Näiteks said huvilised mu stendi juures vaadata mikroskoobiga Mailahe äärest pärit samblaid, samblikke ning isegi putukaid,  katsuda ning imetleda sealt leitud põdrasarve ning näha linusulgi ja loomakarvatuusti.

Kokkuvõtlikult olen rahul, et osalesin sellisel huvitaval ettevõtmisel.

Kaija Kokkota,

9. klass

Peale festivali leidsime kooli postkastist sellise kirja:

Tere,

tahtsin kiita Teie kooli õpilast- Kaija Kokkotat. Kohtusin temaga Eesti esimesel õpilasteaduse festivalil Tallinnas, 25.aprill. Tal oli stendiettekanne „Mailaht“. Ta tutvustas oma ettekannet väga asjatundlikult, oli sõbralik ja viisakas suhtleja. Oskas anda palju täiendavat infot ja näitas lisaks põnevaid materjale. Olin rõõmus noore inimese üle.

Võite väga uhke olla oma kooli esindamise eest õpilase poolt ja kiitke ka õpilast ja juhendajat!

NB! Palju edu ka Digipöörde pilootkoolina! Suur töö on ees ootamas, aga kogemused on hindamatud!

Liina Tamm,

Konguta kool